З’явилися свербіж, печіння, біль під час спорожнення та каплі крові? Це явні ознаки геморою.
Що ж таке геморой?
Геморой – це поширене захворювання сучасності. Страждають на це захворювання як молоді, так і літні люди. До групи ризику потрапляють пацієнти з генетичною схильністю (якщо в сім’ї є проктологічні захворювання), вікова категорія від 45 до 65 років, і люди, які ведуть малорухливий спосіб життя (наприклад, офісні працівники, водії). На ранній стадії геморой можливо і не помітити, але чим довше Ви залишаєтеся в невіданні, тим небезпечніше це стає для вашого здоров’я.
Внаслідок послаблення сполучної тканини сегмента товстої кишки (пряма кишка), яка закінчується анальним отвором і з’являється геморой. По прямій кишці проходить гемороїдальна артерія і дрібні вени, які забезпечують її кровопостачанням. Сама назва свідчить про те, що саме ця артерія відповідальна за появу геморою, тобто переповнення кров’ю кавернозних тілець. Запалі тіла, в свою чергу, запалюються і можуть збільшуватися до 3 см, а їх кількість варіюється від одного до декількох.
Розвиток захворювання відбувається поступово – в 4 стадії.
Перша стадія геморою характеризується свербінням, збільшенням гемороїдальних вузлів і кровотечею. Зазвичай це внутрішній геморой, зовні його не видно. Симптоматика даного захворювання може пропадати сама по собі і виявлятися знову.
На другій стадії частіше з’являються кровотечі, більш виражений свербіж і печіння ануса. Також на цій стадії відбувається випадання гемороїдальних вузлів під час спорожнення кишечника.
Третя стадія – характеризується рясними кровотечами, набряком ануса, випадаючі вузли, які з’являються при фізичних навантаженнях, вправляються або вручну, або механічним способом. На даному етапі необхідно в обов’язковому порядку звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування (консервативне лікування, легування, коагуляцію або ж комплексну терапію).
Четверта стадія – гемороїдальні вузли випадають в спокої без фізичного навантаження і дефекації.
Існує безліч засобів для лікування геморою.
Існує безліч засобів для лікування геморою. Багато пацієнтів використовують мазі і свічки, але так як геморой – це варикозне розширення вен його необхідно лікувати ще й медикаментозно. Зазвичай, люди з такою делікатною проблемою, звертаються до проктолога вже на пізній стадії, коли побачать кров в калі або на папері.
Анальна тріщина, випадання прямої кишки, хронічні запори або навпаки, діарея, поліпи, виразковий коліт, пухлини прямої кишки, хвороба Крона, хвороби шлунково-кишкового тракту, запалення прямої кишки (проктит), дивертикулез товстої кишки – і це ще неповний список тих захворювань, які можуть стати причиною виникнення кровотеч з анального отвору.
До основних інвазивних методів лікування геморою відносять:
- Коагуляція анальних тріщин (1 і 2 стадії)
- Коагуляція внутрішніх гемороїдальних вузлів (1 і 2 стадія)
- Дезартерізація гемороїдальних вузлів (HAL-RAR) (1 і 2 стадії)
- Легування внутрішніх гемороїдальних вузлів (1-3 стадія)
- Гемороїдектомія (3 і 4 стадії).
Найефективніше лікування геморою – це його профілактика. Правильне харчування, зарядка вранці, помірні фізичні вправи, прийом вітамінних комплексів і відмова від алкоголю – допоможуть Вам уникнути появи неприємного і приносить дискомфорт захворювання, такого як геморой.
Як Ви бачите способи лікування геморою різні, але тільки комплексна терапія допоможе позбутися від цього захворювання і тільки лікар-проктолог після огляду призначить необхідне лікування.
Беспятий Дмитро Олексійович, хірург-проктолог Міжнародної Інноваційної Клініки