Ультразвукова діагностика шпори п’яти і плантарного фасціїту
Швидше за все, Вам або Вашим близьким і знайомим людям доводилося стикатися з болем у п’яті, коли на неї майже неможливо наступити, особливо вранці чи ввечері. Найчастіше такий біль у п’яті асоціюється саме з шпорою п’яти. Але насправді, найчастіше – вся справа у плантарній фасції, і для того, щоб підтвердити це – зовсім не обов’язково виконувати рентгенівські знімки, більш інформативним є УЗД.
Що таке плантарна фасція?
Це щільний і еластичний тяж (сполучнотканинна пластина), який кріпиться до п’яткового пагорба, потім, проходячи через всю стопу, кріпиться до головок плеснових кісток.
Ця фасція відповідає за підтримку поздовжнього склепіння стопи.
Після травм, ходьби у взутті з жорсткою підошвою або просто тривалої ходьби – плантарна фасція може запалюватися в місці прикріплення до бугру. Запалення веде до збільшення розмірів цієї фасції, а так як простір навколо неї дуже обмежений, вона здавлюється і ще більше посилюється больовий синдром.
Найзручнішим, інформативним і дешевим методом визначення потовщення плантарної фасції є ультразвукова діагностика, тому що УЗД, на відміну від рентгенівського знімка, що показує лише кісткову тканину, покаже м’які тканини.
Приклад УЗД обох п’ят. На лівій половині – здорова стопа, на правій половині – стопа з плантарним фасціїтом.
Приклад того, як бачить (розшифровує) УЗД лікар ортопед-травматолог на прийомі.
Якщо ви відчуваєте біль у області п’яти, у нас в клініці ви можете отримати комплексну консультацію ортопеда-травматолога з УЗД області п’яти.
Логачов Володимир Ігорович, лікар ортопед-травматолог Міжнародної Інноваційної Клініки