Кинезіотейпування. Новітні методики лікування проблем хребта і болів в суглобах
Біль в спині і суглобах є глобальною проблемою сучасності. Не дивлячись на значні досягнення медицини в лікуванні травм і захворювань опорно-рухового апарату, проблема все ж продовжує залишатися актуальною і вимагає пошуку нових підходів і методів. Все більшу популярність у всьому світі на сьогоднішній день набуває новий метод терапії без ліків – кинезіотейпування. Цей метод застосовується в таких галузях медицини як: неврологія, мануальна терапія, травматологія, педіатрія, ревматологія, косметологія.
Так в чому ж суть методу? Цей вид терапії застосовується з метою ефективного лікування ортопедичних, неврологічних і нервово-м’язових захворювань. Метод був розроблений ще 40 років тому, проте, спочатку довгий час використовувався виключно в спортивній медицині. Мета кинезіотерапії – забезпечити фізіологічний рух суглобів і м’язів, активуючи процеси відновлення. У основі механізму дії тейпірованія лежить створення сприятливих умов для поліпшення кровопостачання шкіри, зниження больових відчуттів, відновлення робочої активності м’язів. Кинезіотейпи – це різнокольорові еластичні бавовняні або нейлонові стрічки, покриті гіпоалергенною склеювальною основою . Вони приклеюються на шкіру певним чином залежно від діагнозу і принципу лікування. Лікар накладає тейпи на уражену ділянку тіла пацієнта, вибираючи і регулюючи міру їх натягнення. Тейпи носяться цілодобово, їх можна не знімати від 5 до 7 днів. При цьому пацієнт не відчуває абсолютно жодних обмежень у свободі рухів. Пластир для тейпування водостійкий, тому можна спокійно приймати душ або займатися плаванням.
Відсутність яких-небудь обмежень діапазону рухів поряд з украй високою ефективністю робить даний вид лікування найбільш комфортним серед своїх аналогів. Таким чином, кинезіотейпування хребта актуально для професійних спортсменів, літніх людей, дітей з порушеною поставою, людей, що реабілітуються після різних травм. Але є і протипоказання: переломи, проблеми з чутливістю шкіри, люди страждаючі важкою формою цукрового діабету або що мають тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок.
Серед подібних методів в ортопедії кинезіотейпінг по ефективності виділяються більше всіх. До його ефектів відносяться знеболення, протизапальна дія, накладений тейп полегшує рух кінцівки або суглоба, послабляє дію на м’язи, бореться з набряками і гематомами і м’яко стабілізує суглоб. Але найголовнішим ефектом є постачання тканини киснем і відновлення кровообігу.
У наш час фахівці все частіше звертаються до цього молодого методу, оскільки правильне кинезіологічне тейпування – це вирішальний крок на шляху до повного одужання. Не дивлячись на все це, тейп не можна використовувати як самостійний метод лікування захворювання. Він повинен використовуватися як доповнення до основної терапії та інших засобів лікування. Проте не варто нехтувати його знеболюючим, підтримуючим, а також стимулюючим ефектом.
Тимошенко Ганна Сергіївна, лікар-невролог Міжнародної Інноваційної Клініки