Дитина отримала травму живота. Що робити? Чи потрібно терміново звертатися до лікаря?
На ці питання відповість наш дитячий хірург, Косенко Дмитро Володимирович:
До травм живота у дітей потрібно ставитися дуже серйозно. Адже це може мати серйозні наслідки!
Часто наслідки виникають через безтурботність батьків. Діти постійно знаходяться в русі: лазять по деревах, парканах, їздять на велосипедах, гіробордах, роликах. Падіння і травми тут неминучі.
При сильному болі у дитини ми негайно звертаємося за медичною допомогою. А ось при слабкому ниючому болі дитина часто чує на свою адресу: “Ну вистачить скиглити”, “Я в дитинстві теж часто падав і нічого” або “До весілля заживе!”.
Але в даному випадку могло статися приховане травмуваннія внутрішніх органів, яке при несвоєчасному лікуванні може становити небезпеку для життя дитини.
У дітей найчастіше травмуються печінка і селезінка. Від ступеня пошкодження органів залежить обсяг внутрішньочеревної кровотечі. При помірної кровотечі самопочуття дитини погіршується поступово, на різкий біль він може і не скаржитися. Небезпека у цій ситуації в тому, що батьки можуть не знати чи не надавати серйозного значення тому, що сталося. Дитина знаходиться без належного спостереження, при цьому втрачається дорогоцінний час.
Своєчасне надання невідкладної допомоги дає можливість врятувати дитину, зробити її здоровою!
До огляду лікаря ні в якому разі не можна давати дитині знеболюючі або будь-які інші ліки, Прикладати теплу грілку, годувати. Самолікування може різко погіршити стан дитини і буде перешкоджати діагностику.
Необхідно терміново викликати лікаря або доставити дитину в лікарню, дотримуючись дбайливого транспортування.
Косенко Дмитро Володимирович, дитячий хірург, кардіохірург Міжнародної Інноваційної Клініки