Вас часто ігнорують лікарі і члени сім’ї, так як вважають, що Ви завжди «скаржитеся на біль». Більшість з Вас пройшли багаторазові консультації з різними лікарями і безліч тестів, але діагноз так і не був поставлений. Можливо у Вас Фіброміалгія!
Фіброміалгія – це розлад, яке викликає поширені болі в м’язах і суглобах по всьому тілу, дефіцит сну, втрату пам’яті, проблеми з настроєм і хронічну втому. Багато людей, які страждають на фіброміалгію, можуть також відчувати постійні головні болі, страждати від депресії, занепокоєння, напруги і синдрому роздратованого кишечника.
Вважається, що жінки набагато більш уразливі до цього захворювання, ніж чоловіки.
Симптоми фіброміалгії :
- Біль: біль, пов’язаний з фіброміалгію, часто описується як тупий біль, який триває не менше трьох місяців. Біль може охоплювати будь-яку частину тіла, наприклад спину, шию, груди, руки, ноги. Ви можете відчувати біль у багатьох областях тіла, і хворі області змінюються з часом.
- Втома: Ви можете відчувати втому навіть після тривалого сну. Ваш сон часто переривається від “синдрому неспокійних ніг”.
- Когнітивні труднощі: Вам важко зосередитися на роботі. Ви страждаєте від дефіциту пам’яті у повсякденній діяльності.
- Депресія і тривожні розлади: Ви схильні до частих депресій, які посилюються через неприйняття “невидимої хвороби” оточуючими.
-
Інші симптоми: у Вас також можуть бути такі симптоми, як печіння при сечовипусканні, оніміння, втрата апетиту, відчуття поколювання, діарея, запор, шум у вухах, депресія і т.п.
Хочете знати чи в порядку Ваша щитовидна залоза? Пройти тест
Діагностика фіброміалгії
Спеціальних тестів для діагностики фіброміалгії не існує. Діагноз ставиться неврологом, з використанням клінічних методів, заснованих на симптомах і огляді. Аналізи крові і інші клінічні дослідження проводяться для виключення інших захворювань, які можуть викликати подібні симптоми.
Основні напрямки лікування фіброміалгії:
- Медикаментозне лікування проводиться для зняття болю, спазмів м’язів, розладів сну і симптомів депресії. Воно включає в себе антидепресанти, місцеві анестетики, антиконвульсанти.
- Зміни способу життя. Полегшення синдрому може бути досягнуто за допомогою регулярних занять плаванням, йогою, пілатесом, довгими пішими прогулянками, їздою на велосипеді, медитацією і м’яким масажем м’язів.
- Нормалізація сну. Хороший і якісний нічний сон вкрай необхідний.
- Лікування астенічного стану, депресії. Консультації психолога. Гіпноз.
Головними кроками в лікуванні фіброміалгії – є встановлення діагнозу і можливих причин які сприяють виникненню больового синдрому, а також підбір схеми лікування.
Правильно підібраний комплексний підхід в лікуванні фіброміалгії допоможе істотно вплинути на поліпшення стану і якість Вашого життя.
Тимошенко Ганна Сергіївна, лікар-невролог Міжнародної Інноваційної Клініки.
Проблеми зі спиною і суглобами? Не обмежуйте свій рух через біль! Читати далі…..