Ох вже ці хлопці!
Часто батьки не знають до якого ж лікаря звернутися з чоловічими проблемами своїх хлопчаків. У цій статті ми хочемо вам розповісти з якими симптомами і хлоп’ячими хворобами Ви можете звернутися до нашого дитячого хірурга.
-
Крипторхізм (неопущення яєчка в мошонку)
Крипторхізм протікає безсимптомно. Основні ознаки крипторхізму – відсутність одного або обох яєчок у мошонці. Інколи може супроводжуватися болем внизу живота. Крипторхізм потрібно лікувати у ранньому дитинстві.
-
Гідроцеле
Буває вродженного характеру або після перенесення інфекційних хвороб. Ознаки водянки яєчка: здуття і збільшення мошонки в обсязі, дискомфорт при сечовипусканні, незручність при ходьбі. Лікується оперативним втручанням з 1 року (під загальним наркозом).
Перекрут яєчка у хлопчиків — це патологічний стан, що характеризується заворотом сім’яного канатика. Через канатик проходять кровоносні судини, що живлять орган. Перекрут призводить до передавлювання судин, нервів яєчка, відбувається порушення кровообігу. Захворювання може стати причиною некрозу яєчка. Головні симптоми: зміна кольору в області мошонки, набряк, біль в паховій області. Перекрут яєчка лікується оперативно.
-
Варикоцеле
Це варикозне розширення вен яєчка і сім’яного канатика. Варикоцеле призводить до збільшення розміру яєчка, патологій в сперматогенезі і навіть безпліддя. На сьогоднішній день варикоцеле не лікується консервативними методами, застосовується тільки хірургічне втручання.
-
Баланопостит (запалення головки та крайньої плоті)
Ознаки баланопостіта проявляються почервонінням і набряком, збільшенням пеніса в обсязі. Все це супроводжується різзю, болем і палінням при сечовипусканні, свербінням, виділеннями з головки статевого члена. Як правило, баланопоститом хворіють хлопчики і підлітки, що пов’язано з погрішностями гігієни, фімозом. Лікується баланопостит антибактеріальною, противірусною або протигрибковою терапію, місцевими обробками антисептичними розчинами. У разі фімозу може бути показане висічення крайньої плоті.
-
Фімоз (головка статевого члена відкривається болісно або зовсім не відкривається через звуження крайньої плоті)
Фімоз лікується оперативно. Обрізання проводиться (найчастіше) під місцевою анестезією і триває не довго, є процедурою нескладною, і не потребує госпіталізації. Після оперативного втручання голівка статевого члена або відкрита повністю, або частково, це залежить від медичних показань та бажання і вподобань пацієнта.
У Вашої дитини з’явилося хворобливе сечовипускання, почервоніння і набряклість в області статевого органу, жовтувато сірі виділення на трусиках? При виявленні підозрілих симптомів не затягуйте з відвідуванням дитячого хірурга.
Косенко Дмитро Володимирович, дитячий хірург Міжнародної Інноваційної Клініки