Сонячне світло це природний фактор ризику виникнення раку шкіри. Близько 90% злоякісних пухлин шкіри пов’язані з надмірним перебуванням на сонці. Однак без перебування на сонці в нашому організмі не зможе вироблятися вітамін Д, який регулює засвоєння мінералів кальцію і фосфору, рівень вмісту їх в крові і надходження їх в кісткову тканину і зуби. Разом з вітаміном A і кальцієм або фосфором він захищає наш організм від застуди, діабету, очних і шкірних захворювань.
Отже, що ж робити? Як знайти золоту середину?
Рекомендації нашого дерматолога по захисту від сонячного випромінювання.
Прийміть заходи для захисту шкіри від ультрафіолетового (УФ) випромінювання, наприклад, від сонця або солярію.
- Уникайте пікового часу на сонці: найбільш небезпечними вважаються сонячні промені з 11:00 до 16:00. Плануйте відпочинок на свіжому повітрі в інший час дня, також в похмурі дні.
- Сонцезахисні окуляри, капелюхи з широкими полями, довгі рукави й інша захисний одяг допоможуть уникнути пошкодження УФ-променями.
- Використовуйте сонцезахисний крем. Наносіть сонцезахисний крем приблизно за 30 хвилин до виходу на вулицю, навіть в похмурі літні дні. Однак необхідно не забувати, що жодин сонцезахисний засіб не може повністю захистити вас від сонця, навіть якщо ви перебуваєте під прямими променями сонця зовсім недовго.
Що означає SPF на сонцезахисному засобі?
Фактор SPF – показує, наскільки добре сонцезахисний засіб захищає вас від променів UVB і деяких променів UVA.
Число SPF на сонцезахисному засобі вказує на протязі якого періоду часу він захищає вас від сонячних опіків.
Наприклад, якщо ваша шкіра починає червоніти через 10 хвилин перебування на сонці без сонцезахисного засобу, то використання засобу з фактором SPF 10 збільшить цей час до 100 хвилин (10 хвилин х 10 SPF).
Як правильно наносити сонцезахисний засіб?
Наносити сонцезахисний засіб слід за 20 хвилин до виходу на вулицю.
Якщо ви використовуєте сонцезахисний лосьйон або крем, наносите його рівномірно тонким шаром на все тіло. Через кілька хвилин нанесіть на шкіру ще один тонкий шар.
Для захисту шкіри обличчя рекомендується використовувати спеціальний сонцезахисний крем для обличчя з великим фактором SPF.
Для захисту губ, використовуйте бальзам для губ з фактором SPF.
Отримуйте максимум користі від сонця і не забувайте захищати свою шкіру. Проводьте більше часу на свіжому повітрі і ваш організм віддячить вам міцним здоров’ям!
Заболотня Ірина Леонідівна, лікар-дерматолог Міжнародної Інноваційної Клініки