Артроскопія – це сучасний, «малотравматичний» метод діагностики та хірургічного лікування суглобів, який є «золотим стандартом» у всьому світі.
Що таке артроскопія?
Артроскопія проводиться під загальною або локальною анестезією. Камера-артроскоп та необхідні для втручання хірургічні инструменти вводяться в суглоб через проколи в шкірі діаметром кілька міліметрів. Зображення з відеокамери передається на екран. Артроскопія дозволяє оглянути суглоб з середини, діагностувати та/або провести лікування.
Артроскопічне лікування дає можливість пацієнту швидко відновити працездатність за рахунок скорочення терміну лікування, крім того ці операції вимагають мінімальних витрат на лікарські препарати. Після артроскопічного видалення меніска пацієнт ходить без милиць вже до кінця першої доби після операції, тоді як після звичайного, відкритого видалення меніска пацієнт ходить на милицях протягом 2-3 тижнів. Загальні терміни реабілітації після артроскопічних операцій в 2-3 рази коротші, ніж при відкритих операціях, що особливо наочно видно на прикладі спортсменів, у яких термін відновного періоду скорочується на 1,5-2 місяці
Переваги артроскопії в порівнянні з відкритою оперативною технікою:
- Артроскопія – найточніший метод діагностики захворювання або травми суглобів – достовірність 95%
- Методика малотравматична і має максимальний косметичний ефект – міні-проколи до 5 мм швидко і самостійно загоюються
- Ризик ускладнень зводиться до нуля
- Немає необхідності в гіпсі або милицях
- Відновлення руху в суглобі вже на 3-4 день
- Термін перебування на стаціонарному лікуванні всього 2-3 дня
- Суттєво розширено список ортопедичних захворювань, що піддаються лікуванню
- Відсутність великих післяопераційних рубців
Дізнатися про всі ціни можна тут
Симптоми, при яких варто звернутися до ортопеда в МІК:
- сильний біль в суглобах (в коліні);
- артрит суглобів (артроз);
- обмеження рухливості (аж до неможливості ходити);
- травма суглоба (коліна) або падіння на суглоб;
- спортивна травма;
- наявність рідини в суглобі.
Захворювання які ми лікуємо методом артроскопії:
- Пошкодження менісків
- Пошкодження хрестоподібних зв’язок колінного суглоба
- Запальні захворювання синовіальної оболонки
- Звичний вивих надколінка
- Пошкодження і захворювання суглобового хряща
- Пошкодження і захворювання жирового тіла – хронічна гіперплазія жирового тіла (хвороба Гоффа)
- Деформуючий артроз колінного суглоба
- Неясна клініка при пошкодженні або захворюванні суглоба, яка не може в достатній мірі бути уточнена за допомогою клінічних та рентгенологічних методів дослідження
- Неясні скарги після виконаних раніше оперативних втручань.
Як проводиться артроскопія?
Безпосередньо перед операцією, лікуючий лікар-ортопед уважно вивчає анамнез пацієнта, загальний стан здоров’я. Тільки після постановки діагнозу і діагностики у супутніх фахівців приймається єдино відповідний метод проведення артроскопії.
Під час операції пацієнт перебуває в свідомості, застосовується загальна і регіонарна анестезії. Потім пацієнтові на зону проведення артроскопії накладається джгут. Нижче чашечки колінного суглоба на шкірі робиться невеликий надріз довжиною 4-6 мм. Хірург-ортопед уважно оглядає стан колінного суглоба, завороту і складки, оцінює на наявність патологій меніски, хрящі, синовіальні оболонки колінного суглоба.
Якщо виявлено ушкодження меніска, з останнього спеціальним інструментом січуть пошкоджену ділянку (наприклад, частини синовіальної оболонки, хондромних тіла), коагулируются дефекти хрящів. Після проведених маніпуляцій суглоб ретельного омивається медичними розчинами, а розрізи зашиваються. Шви знімають, як правило через 14 днів після артроскопії. Пацієнт починає пересуватися самостійно без милиць на другий день після втручання.
Чому важливо робити артроскопію колінного суглоба в Міжнародній Інноваційній Клініці?
- Вам гарантовані швидке відновлення і відмінний косметичний результат після операції за рахунок потужного устаткування Stryker, Artrex, VAPR (США);
- Ви можете бути впевнені в безпеці – в клініці використовуються не тільки сучасні технології стерилізації, а й одноразові витратні матеріали (одяг для пацієнта і лікарів, насадки та ін.);
- Вам забезпечені бездоганний сервіс і комфортні умови перебування;
- Наші реабілітологи в період лікування щодня працюють разом з вами для прискорення процесу одужання;
- Лікування в клініці доступно всім – навіть якщо ви приїхали з іншого міста або країни.
Як виглядає післяопераційне лікування?
Після операції особливо важливою є лікувальна фізкультура з руховими вправами, зміцненням м’язів і навчанням ходьбі. Це застосовується нами, щоб гарантувати швидке досягнення функціонування суглобів.
Якщо при розриві меніска видаляється пошкоджена ділянка, то частину навантаження приблизно на тиждень необхідно перенести на милиці. Наступного тижня поступово відбувається зростання навантаження в залежності від картини захворювання. Тривалість непрацездатності становить в цих випадках приблизно два тижні.
Якщо зшивається меніск, лікуються хрящі або замінюється хрестоподібна зв’язка, то поряд з обмеженням руху через накладення шин може бути необхідним тривалий час лише часткове навантаження або навіть повна відсутність навантаження. У цей період для профілактики тромбозу необхідні ін’єкції гепарину.
Фахівці нашої клініки допоможуть Вам у виборі тактики лікування, і методу оперативного втручання максимально щадного і безпечного, з урахуванням ваших індивідуальних побажань і особливостей.