Біль у грудях часто проявляється в різних формах. Іноді це різкий біль, іноді відчуття здавлювання або печіння.
Біль в грудній клітині може викликати велика кількість різних проблем зі здоров’ям. Найбільш небезпечні для життя причини пов’язані з серцем або легенями. Оскільки біль в грудях може вказувати на серйозну проблему, важливо якомога швидше звернутися за медичною допомогою.
Біль в грудях, пов’язаний з проблемами серцево-судинної системи
Симптоми:
- стислий біль в грудній клітині, відчуття печіння або стиснення в грудях
- сильний біль, який триває більше декількох хвилин і посилюється при фізичній активності
- запаморочення або слабкість
- задишка
- холодний піт
- почуття нудоти або блювання
Причини серцевих болів у грудях
Гостре серцево-судинне захворювання. Серцевий напад виникає в результаті заблокованого кровотоку, часто через тромб, в серцевому м’язі.
Стенокардія. Біль в грудях у цьому випадку викликаний поганим кровопостачанням серця. Це пов’язано з накопиченням товстих бляшок на внутрішніх стінках артерій. Ці бляшки звужують артерії і обмежують кровопостачання серця, особливо під час фізичного навантаження.
Розшарування аорти. Це небезпечний для життя стан. Внутрішні шари кровоносної судини поділяються, між шарами стінок аорти затікає кров. Це може привести до розриву аорти – швидкої і сильної крововтрати.
Перикардит. Це запалення оболонки серця. Зазвичай викликає гострий біль, який посилюється, коли ви вдихаєте або коли лягаєте.
Біль в грудях викликаний проблемами з органами травлення
Симптоми:
- кислий або гіркий присмак у роті
- пекучий біль після рясного прийому їжі
- наростаючий і стихаючий біль в перебігу тривалого часу
- ниючий біль протягом багатьох годин
Біль у грудях може бути викликаний порушеннями травної системи, в тому числі:
Печія. Це болюче свербіння за грудиною виникає, коли шлункова кислота вимивається з шлунка в трубку, що сполучає горло зі шлунком (стравоходом).
Порушення прохідності стравоходу можуть ускладнити ковтання і навіть заподіяти біль.
Відеоендоскопія без болю в Міжнародній Інноваційній Клініці Читати далі….
Проблеми з жовчним міхуром або підшлунковою залозою. Жовчні камені або запалення жовчного міхура або підшлункової залози можуть викликати біль в животі, який віддає в груди.
Класичні симптоми печії – болюче свербіння за грудиною – можуть бути викликані проблемами з серцем або шлунком.
Болі в грудях, пов’язані з проблемами в кістково-м’язовій системі
Деякі види болю в грудях пов’язані з травмами та іншими проблемами, що зачіпають структури, які складають грудну клітку, включаючи:
Остеохондроз. Дегенеративні зміни в хребті можуть викликати болі тиснуючого характеру в області грудей, біль між лопаток і в підребер’ї.
Міжреберна невралгія. Гострий біль, який посилюється при будь-якому зміні положення тіла, коли ви глибоко дихайте або кашляєте. Виникає він через здавлювання, роздратування або запалення нерва при проблемах з хребтом (остеохондроз, зміщення, випадання або грижі міжхребцевих дисків).
Біль у м’язах. Хронічні больові синдроми, такі як фіброміалгія, можуть викликати постійний м’язовий біль в грудях.
Вам знайомо відчуття болю во всьому тілі? Читати далі…..
Травмовані ребра. Забите або зламане ребро може викликати біль у грудях.
Болі в грудях, пов’язані з проблемами легенів
Багато захворювань легенів можуть викликати біль у грудях, в тому числі:
Легенева емболія. Це відбувається, коли згусток крові потрапляє в легеневу артерію, блокуючи приплив крові до легеневої тканини.
Плеврит. Якщо мембрана, що покриває ваші легені, запалюється, це може викликати біль у грудях, який посилюється під час вдихання або кашлі.
Пневмоторакс. Біль в грудях, пов’язаний з колапсом легені, зазвичай починається раптово і може тривати годинами і зазвичай пов’язаний з задишкою. Стислі легені – цей стан виникає, коли повітря просочується в простір між легенями і ребрами.
Легенева гіпертензія. Цей стан виникає, коли у Вас високий артеріальний тиск в артеріях, по яких кров надходить у легені, що може викликати біль у грудях.
Інші причини виникнення болю в грудях
Болі в грудях, викликані панічними атаками. Періоди сильного страху, що супроводжуються болем у грудях, прискореним серцебиттям, прискореним диханням, рясним потовиділенням, задишкою, нудотою, запамороченням і страхом смерті.
Оперізуючий лишай. Це шкірне захворювання може викликати однобічний біль і смугу пухирів від спини до стінки грудної клітки.
Якщо у вас з’явилися незрозумілі болі в грудях або ви підозрюєте, що у вас серцевий напад, негайно зверніться за невідкладною медичною допомогою.
Біль у грудях не завжди сигналізує про серцевий напад. Але це те, що лікарі відділення невідкладної допомоги будуть перевіряти в першу чергу, тому що це потенційно найбільш безпосередня загроза вашому житті. Вони також можуть перевірити наявність небезпечних для життя захворювань легенів – таких як колапс легені або згусток в легеневій артерії (ТЕЛА).
Діагностика при болі в грудях
Електрокардіограма (ЕКГ). Цей тест реєструє електричну активність вашого серця через електроди, прикріплені до вашої шкіри. Оскільки пошкоджений серцевий м’яз не проводить електричні імпульси нормально, ЕКГ може показати, що у вас був серцевий напад.
Аналізи крові. Ваш лікар може призначити аналізи крові на наявність підвищених рівнів певних білків або ферментів, які зазвичай містяться в серцевому м’язі. Пошкодження серцевих клітин в результаті серцевого нападу може привести до того, що ці білки або ферменти протягом декількох годин потраплять у вашу кров.
Рентгенографія, комп’ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), ультразвукове дослідження (УЗД) органів грудної клітини. Ці дослідження, дозволять оцінити стан органів грудної клітини, виявити травми, новоутворення, ознаки внутрішньої кровотечі та інші патологічні зміни.
Грунтуючись на результатах проведених досліджень лікар може визначити, чи є у вас серцевий напад, а також встановити причину болю в грудях і призначити лікування.
Тимошенко Ганна Сергіївна, лікар-невролог Міжнародної Інноваційної Клініки.
Проблеми зі спиною і суглобами? Не обмежуйте свій рух через біль! Читати далі…..
Відеоендоскопія без болю Читати далі…..