Вам потрібно зробити Гастроскопію чи Колоноскопію, а ви не можете пересилити себе та записатися на процедуру? Ви вже наслухалися багато відгуків від знайомих та друзів про те, як важко «ковтати товстий шланг”? В вашій голові мільйон та одне питання: Чи буде дуже больно під час дослідження? Як довго буде тривати ця мука? Як все відбувається? Давайте розбирати все по пунктах.
Які симптоми служать підставою для проведення гастроскопії?
Найпоширенішими симптомами є: печія, сухість або гіркота в роті, далі болі – як голодні, так і після їжі, відчуття здуття або непереварювання їжі. Тобто будь-який дискомфорт верхніх відділів живота, так чи інакше пов’язаний з їжею, – це показання до гастроскопії.
В ході дослідження лікар оглядає слизову оболонку стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, також, при необхідності проводиться забір матеріалу для біопсії, іноді під час гастроскопії виконуються лікувальні маніпуляції (витяг чужорідних тіл, зупинка кровотечі, видалення поліпів і т.д.).
Сама процедура гастроскопії триває близько 5 хвилин з моменту введення ендоскопа. За цей час доктор встигає зробити всі необхідні знімки стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки, а також провести біопсію.
Колоноскопія. Що це за дослідження і кому воно показано?
Колоноскопія – це ендоскопічний метод дослідження товстої кишки, який проводиться через задній прохід. Показань для колоноскопії багато. Це відчуття нетравлення або здуття, анемія (зниження гемоглобіну), запори по 3-4 дні, а також спадковість (якщо у когось із близьких були пухлини кишечника, то треба перевірятися регулярно), скринінг раку після 40 років.
Колоноскопію також призначають у випадках, коли необхідно виключити будь-яке захворювання товстої кишки (поліпи, рак, неспецифічний виразковий коліт або хворобу Крона).
Як проводиться колоноскопія
Дослідження триває 15-40 хвилин і проводиться під місцевим знеболенням. Пацієнт лежить на лівому боці, лікар вводить колоноскоп в пряму кишку пацієнта через задній отвір і поступово, керуючи гнучким кінцем колоноскопа, просувається вище по ходу відділів товстої кишки.
Колоноскопія без болю и страху
Якщо ви панічно боїтеся болю або відчуваєте страх перед майбутньою процедурою, колоноскопія під наркозом – найкраще рішення. Колоноскопія під наркозом проводиться наступним чином: за допомогою внутрішньовенної ін’єкції Вас занурюють в стан медикаментозного сну, що дозволяє уникнути будь-якого дискомфорту. Дія ін’єкції припиняється одночасно з закінченням процедури.
Також ми можемо запропонувати вам, пройти обстеження гастроскопії і колоноскопії під наркозом одночасно. Це дозволить провести весь комплекс діагностики максимально швидко, точно, ефективно і абсолютно безболісно.
Куценко Валентин Олександрович, лікар-ендоскопіст Міжнародної Інноваційної Клініки