Літо, спека! Майже кожен з нас в цю пору року стикався з такою проблемою як діарея.
Що робити в такому випадку, як допомогти собі і близьким підкаже Крилова Олена Олександрівна, лікар-ендоскопіст вищої категорії, кандидат медичних наук.
Причинами річної діареї, найчастіше, стають бактерії або віруси, які потрапляють в організм з немитими руками або разом з неякісною або забрудненою водою і їжею, алкоголь, екзотичні страви, жирна їжа. При кишкових інфекціях у хворого, крім діареї, зазвичай також спостерігаються такі симптоми інтоксикації: підвищення температури тіла, озноб, нудота, блювота, загальна слабкість, м’язовий та головний біль.
Головною небезпекою при гострій діареї є зневоднення організму. Основна увага при лікуванні діареї має бути приділена поповненню втрати рідини в організмі.
Для цього ідеально підходять спеціальні розчини для регідратації: Гастроліт, Нормогідрон, Гідровіт або Регідрон. Також рекомендується пити мінеральну негазовану воду, компот із сухофруктів, неміцний солодкий чай. Зняти безпосередньо симптоми розладу допоможуть антидиарейні препарати (ніфуроксазид, лоперамід), ентеросорбенти.
При лікування бактеріальної інфекції лікар може додатково призначити антибіотики.
Також велику увагу слід приділити дієті. Рекомендується вживати їжу часто, 5-6 разів на добу, але потроху. В’язкі супи – рисовий, вівсяний, рідкі каші на воді, парові котлети, сухарі з білого хліба, банани.
Не рекомендується вживати м’ясні і рибні бульйони, овочі і фрукти, кава, солодощі і алкоголь.
Правильно діагностувати першопричину діареї може тільки лікар. Не займайтеся самолікуванням, звертайтеся до фахівців. Будьте здорові!